background

Öğrencilere Büyük Destek

Öğrencilere Büyük Destek

Öğrencilere Büyük Destek

Ayten Usta'dan Öğrencilere Büyük Destek

Eskişehir’de hizmet veren Ayten Usta Gurme Restoran, bünyesinde ücret karşılığı çalıştırdığı öğrencilere ayrıca burs yardımında da bulunarak hayata hazırlanmalarını sağlanıyor.

Eskişehir’de okuyan öğrencilere burs yardımında bulunan Ayten Usta, aynı zamanda isteyen öğrencileri sigortalı bir biçimde çalıştırarak maddi bir kazanç sağlamalarına yardımcı oluyor. Böylelikle ailelerinin maddi yükünün azaltılması hedeflenirken, bir yandan da öğrencileri gelecekteki iş hayatları için tecrübe kazanmaları hedefleniyor.

“Sosyal ilişkilerinin artmasını sağlıyorlar”
Restoran müdavimlerinden olan Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde (ESOGÜ) görevli Dr. Hilmi Özden, bu uygulamayı değerlendirirken, bu çalışma ile gençlerin sosyal ilişkilerini arttırabileceğini ifade etti. Özden, “Bir öğrencinin hem sigortalı olarak burs alması, hem de normal olarak maaşını alması çok güzel. Böylece kendi ailesine yük olmadan masraflarını, buna ilaveten bir takım kişilik özelliklerini yani öz güvenini kazanması, sosyal ilişkilerini arttırması gibi özellikleri tatbik etmekteler. Seçtikleri öğrencilerde de aradıkları özellikler var. Derslerini geçecek, aynı zamanda mesaisine dikkat edecek, çağrıldığı zaman ihtiyaç anında veya kendisinin dersini aksatmamak kaydıyla gelip burada çalışacak ve sigara içmeyecek. Biz genelde buraya gelip gittiğimiz için yıllardır daha önceden de meslektaşım olduğu için Ayten hanım tanışıyoruz” şeklinde konuştu.