background

Basın Haberleri

post image

Evinin mutfağından restoran şefliğine uzanan yolculuk

Eskişehir’de, iki çocuk annesi Derya Könkenti, ailesine katkı sağlamak için evinin mutfağında Çerkez mantısını hazırlayıp sattığı restorana şef oldu. 11 yıldır Ayten Usta Gurme restoranda şeflik yapan Könkenti, restoran mutfağındaki 55 kişiyi adeta komutan edasıyla idare ederek yemek işlerini yürütüyor.

Devamı
post image

Kahvaltı tartışmasına restoranlar da dahil oldu

Dünyaca ünlü Dr. Mehmet Öz'ün, Türk kültüründe geleneksel haline gelen kahvaltının gereksiz olduğunu ve yasaklanması gerektiğini söylemesi üzerine tartışmaya restoranlar da katıldı.

Devamı
post image

Bu restoran gazlı içeceklere savaş açmış durumda

Eskişehir’de, Osmanlı geleneklerini yaşatmak ve yeni nesle bu tadı unutturmamak adına Ayten Usta Gurme restoran tarafından gazlı içecek yerine Osmanlı şerbetleri sunuluyor.

Devamı
post image

Eskişehir’in ‘Destan Kahvaltısı’ Van’a rakip oldu

Eskişehir’de, 32 farklı ilden getirilen ürünlerle hazırlanan ’Destan Kahvaltısı’, meşhur Van kahvaltısına rakip oldu. Zengin tatları ve görüntüsüyle önce göze ardından damağa hitap eden Destan Kahvaltısında, sınırsız ürün yenileme hakkı da mevcut durumda

Devamı
post image

Sultan Kahvesi maneviyatıyla gönüllere dokunuyor

Türk kültürünün önemli parçalarından olan Türk kahvesi, ‘Sultanlara’ yaraşır hale getirildi. Yapımı sır gibi saklanan ve köpüğü yaklaşık 3 santimetre olan ‘Sultan Kahvesi’ maneviyatıyla da gönüllere dokunuyor.

Devamı
post image

Orta Asya’dan günümüze ‘Tutmaç’ çorbası

Eskişehir’de, Türklerin göçebe kültürünün önemli besinlerinden biri olan Tutmaç çorbası insanlarla buluşturulmaya devam ediliyor. Unutulmaya yüz tutmuş bu geleneksel çorba, Ayten Usta Gurme tarafından gelecek nesillere aktarmak amacıyla her gün misafirlerinin beğenisine sunuyor.

Devamı
post image

Ayten Usta’nın kadın çalışanlarından Başkan Ataç’a teşekkür

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ı ziyaret eden Ayten Usta Gurme Restoran çalışanı kadınlar, dahil oldukları Mavi Bayrak uygulamasından dolayı teşekkür etti.

Devamı
post image

Ayten Usta’ya ‘Mavi Bayrak’

Eskişehir’de bulunan Ayten Usta Gurme Restoran, Tepebaşı Belediyesi tarafından ‘Mavi Bayraklı İşletmeler’ arasına ismini yazdırdı.

Devamı
post image

Devlet Bahçeli kahve içmeden Eskişehir’den ayrılmadı

illiyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, uğradığı restoranda çok sevdiğini belirttiği kahveyi içmeden Eskişehir’den ayrılmadı.

Devamı
post image

MHP Lideri Bahçeli, 40 yıl hatırlı ’Türk kahvesi’ içti

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kısa süreli uğradığı Eskişehir’de 40 yıl hatırlı Türk kahvesi içti.

Devamı
post image

Ayten Usta'ya bu yıl da en iyi kahvaltı ödülü

Eskişehir'de bulunan Ayten Usta Gurme Restoran, Bağımsız Araştırma Şirketi 'En İyi Best' tarafından, bu yıl da 'En İyi Kahvaltı Ödülü'nün sahibi oldu.

Devamı
post image

Şehrin ortasında yabani hayat

Eskişehir'de bir avcı tarafından Uluönder Parkı'na bırakılan 2 yaban ördeği, hem çoğaldı hem de şehir hayatına alıştı. Eskişehir-Bursa karayolu üzerinde bulunan Uluönder Parkı, yeşilliği ile herkesin dikkatini çekiyor.

Devamı
post image

Ayten Usta’ya “Yılın En İyi Mekanı” ödülü

Eskişehir’de emekli öğretmen Ayten Çetin tarafından kurulan Ayten Usta Gurme Restaurant, Eskişehir Kayı Boyu Derneği tarafından “Yılın En İyi Mekanı” seçildi. “Yılın En İyileri” ödüllerinin verildiği gecede Ayten Usta Gurme Restaurant ‘En İyi Mekan’ ödülüne layık görüldü.

Devamı
post image

Eskişehirli Ayten Usta yeni uygulama ile gıda israfına dur diyor

Yol üstündeki bir petrol istasyonunda restoran açarak yolculuğuna başlayan Ayten Çetin, gıda israfını önlemek için yeni bir uygulama başlattı. Metro’nun Gurme Kutuları ile restoranda yemeğini bitiremeyenler artık kalan yemeklerini rahatlıkla evlerine götürebilecekler.

Devamı