Eskişehir Parklar ve Bahçeler

Parklar, Müzeler, Tarihi Yerler, Yöresel Lezzetler

ESKİŞEHİR'İN GEZİLECEK YERLERİ BİTMEZ...

İçinden geçen Porsuk çayının, kaplıcalarının ve yeşilin her tonunu barındıran yeşil alanlarının bulunduğu Eskişehir, Türkiye'de görülmesi gereken yerleri arasında ilk sıralardadır. Eskişehir'in gezilecek yerleri bitmez. Midas Anıtı, Atlıhan El Sanatları Çarşısı, Lületaşı Müzesi, Porsuk Çayı, Kent Park, Sazova Parkı vs... Eskişehir, doğal güzellikleri ve tarihi eserleriyle yıl içerisinde birçok ziyaretçi kabul eder ve bu ziyaretçiler sonraki yıllarda yeniden gelmek isterler. İşte bu yüzden Türkiye'nin en çok tekrar ziyaret edilen şehri ESKİŞEHİR'dir

Eskişehir Parklar ve Bahçeler

Tam adı ile Bilim, Sanat ve Kültür Parkı, Eskişehir başta olmak üzere Türkiye’nin en büyük ve en güzel parklarından biridir. Eskişehir - Kütahya yolu üzerinde 400.000 m2 alana kuruludur. Adres: Sazova Mahallesi, Tepebaşı

Eskişehir’de gezilecek en önemli noktalardan biri Eskişehir Eti Sualtı Dünyasıdır. Sevdiklerinizle beraber keyifli bir seyahat planlıyorsanız Eskişehir’e gelebilir ve bu güzel yeri ziyaret edebilirsiniz.

Sazova Parkı, Eskişehir, Türkiye

Tepebaşında bulunan park içerisinde yapay gölü, restoranı ve otoparkı bulunan güzel bir yerdir. Park içerisinde dilediğinizce gezebilir, Ayten Usta Gurme Restoranda sevdiklerinizle birlikte güzel vakit geçirebilirsiniz.

Uluönder Mahallesi, Çevreyolu Polis Okulu Kavşağı

Kentpark, Eskişehir'in diğer popüler parklarından biridir. Gökmeydan Mahallesinde Porsuk Çayı üzerine kuruludur. Şehirlerarası otobüs terminaline çok yakındır. 300.000 m2 alana sahip olmakla birlikte Türkiye’nin ilk yapay plajına da sahiptir.

Şeker Mahallesi, Sivrihisar-2 Caddesi, Tepebaşı (Her gün 19.00’a kadar açık)

Çankaya Mahallesi Şehit Mustafa Yıldız Sokak’ ta 38.000 m² lik alanda yeşil ve konforun keyfini muhteşem bir Eskişehir manzarası eşliğinde yaşatan Şelaleli Park,  Eskişehirlilerin ve Eskişehir ziyaretçilerinin yeni adresi oldu

Parkın dikkat çeken en önemli noktası, camekan içerisine konulmuş olan 06 YR 245 plakalı Uğur Mumcu'nun suikaste uğradığı otomobildir. Otomobilin bulunduğu anıt platformda ''Vurulduk ey halkım, unutma bizi...'' yazmaktadır. Ayrıca park içerisinde Uğur Mumcu'ya özel olarak hazırlanan küçük bir yapının içerisinde Mumcu'nun fotoğrafları sergilenmektedir. Parkın çeşitli yerlerinde ise Uğur Mumcu'nun sözleri yazmaktadır. Turunç Eskişehir Otel'in hemen yanında bulunan Uğur Mumcu Parkı'nın Eskişehir Otogarı'na uzaklığı 7 kilometre, Eskişehir Tren Garı'na uzaklığı ise 4 kilometredir.

Eskişehir'in Mihalıççık ilçesine bağlı Gürleyik Köyü'nde bulunan Gürleyik Şelalesi, bölgenin en önemli turizm merkezlerindendir. Gürleyik Çağından doğan Gürleyik Şelalesi çevresinde piknik alanı, kamp alanı bulunmaktadır. 
Gürleyik Şelalesi yüzme ve doğa yürüyüşü gibi aktiviteler için uygundur. Gürleyik Şelalesinin 3km uzağında çok bilinmeyen doğa harikası bir güzelliğe sahip olan ve Gürleyik Çayı üzerinde bulunan Subaşı Şelalesi bulunmaktadır.